Pictures coming soon !
Sędzia / Judge : Frederic Maison ( "du Grand Chien de Culann" Kennel,France )
PSY / DOGS
KLASA BABY / BABY CLASS
GROOVY GIGOLO Fionnmae ( Tsarskaja Prihot MR. X x XENIA of Tir Na Nog ) - VP1, BEST BABY
KLASA SZCZENIĄT / PUPPY CLASS
CARLO Matusalem ( CHANDLER Surycan x COLETTE Mezi Kamarady ) - Nb / Absent
EINER WIE KEINER vom Vesperkreuz ( Pitlochry's ZARDOZ x MISS AUSTRIA 2006 vom Vesperkreuz ) - VP1
NATHAN Surycan ( CESARO Mezi Kamarady x ISABELLA Surycan ) - P2
BRUNO Matusalem (GREYSTONE the Bequest of Celtic x COLETTE Mezi Kamarady ) - P3
BASTIAN Matusalem (GREYSTONE the Bequest of Celtic x COLETTE Mezi Kamarady ) - P4
KLASA MŁODZIEŻY / JUNIOR CLASS
CARMAG of Stadlewood ( QUAID vom Alpetal x BLACKIE Stadlewood ) - Nb / Absent
Rysheron's THE OLYMPIAN - Nb / Absent
Manowar WR IMPERIUM ( MELODREAM MAKER O'Marksbay x Warlock's OCASSION MAN O WAR ) - V1, Młodzieżowy Zwycięzca Euro Sighthound / Euro Sighthound Junior Winner 2009
Miliy Zver POTAP UDALOY MOLODETS ( CAPONE of Treacka's Garden x Miliy Zver MOZAIKA ) - V2
EVOKE A SMILE of Lahrob ( CU CHULAINN von Koppa's Hof x Siegmound's ALFRIN ) - VG3
ALBION ze Zlina ( JUSTIN Legenda Belfast Midas x ADELA Irva ) - VG4
COLOMBO Moonvillage ( Pitlochry's VINCENT x ARANTIS Sagittarius ) - G
GULFSTREAM iz Volshebnogo Lesa ( FEY FAETON at Gruagach x CHIO-CHIO-SAN iz Volshebnogo Lesa) - G
KLASA POŚREDNIA / INTERMEDIATE CLASS
KNIGHT TRISTAN Sedy Lord ( AXIM FRED z Lenexu x CHAMPAGNE Sedy Lord ) - V1, CAC
AMBISAGRUS Balfama ( RYANAIR Sagittarius x CHAYENNE Stříbrný Potok ) - G
KLASA OTWARTA / OPEN CLASS
CONCHOBAR Really Irish ( Santir VINCENT x CAMILLA dei Mangialupi ) - Nb / Absent
BALOO dei Mangialupi ( Pitlochry's ZARDOZ x DONA FLOR dei Mangialupi ) - V1, CAC, Zwycięzca Euro Sighthound / Euro Sighthound Show Winner 2009, BOS
CERBERUS Flintstone ( FAOLAN of Beltine x BLACKBERRY Flintstone ) - V2, resCAC
BARBARIAN LANCELOT Savinika ( Warlock's OCTAN x AGE OF QUEEN Temptest Tender ) - V3
FITZGERALD of Beltine ( Conchobar CERBERO x ZYNNITH of Beltine ) - VG4
AGAN z Vahanskie Smecky ( ARAMIS Revolda x ABBY Nailat ) - VG
LUKE Surycan ( GREYSTONE the Bequest of celtic x ALEXA from Lepsény ) - VG
BRUTUS Castrum Muran ( BARNABÁŠ Stříbrný Potok x BABY BEE Zamatove Ocko ) - Sufficient
KLASA PRACUJĄCA / WORKING CLASS
BENJAMIN MALAUSSENE dei Mangialupi ( Wolfhouse ORNETTE COLEMAN x YOLANDE DE FOIX dei Mangialupi ) - V1, CAC
KLASA CHAMPIONÓW / CHAMPION CLASS
Glor na Gael IVANHOE ( PERGENTINO PIMENTEL dei Mangialupi x Dunhill's TARA ) - V1, CAC
FRED ASTAIR Roan Inish ( Santir VINCENT x CRAZY CASEY Roan Inish ) – V2, resCAC
CESARO Mezi Kamarady ( FINN ICEBEAR von Willar x FERGIE Surycan ) - V3
Amlu Ulmena ARTUS ( SANTOS Salutaris x Luz Del Abbys HASKA ) - VG4
BOGUS of Northern Forest (DATHYARO von Wilar x X-CITING FLANNA of Northern Forest ) - VG
SUKI / BITCHES
KLASA SZCZENIĄT / PUPPY CLASS
ELEGANCE vom Vesperkreuz ( Pitlochry's ZARDOZ x MISS AUSTRIA 2006 vom Vesperkreuz ) - VP1, BEST PUPPY, BIS PUPPY 2
NENA Surycan ( CESARO Mezi Kamarady x ISABELLA Surycan ) - VP2
NIOBE Surycan ( CESARO Mezi Kamarady x ISABELLA Surycan ) - VP3
DOREEN Caen Morhen ( Ballyphelan DAVEY JONES x FOLLOW JATANA Makarikari ) - P4
KLASA MŁODZIEŻY / JUNIOR CLASS
DECHTIRE Really Irish ( Wolfhouse UMBERTO x BLOODY MARY Really Irish ) - Nb / Absent
GRYOZA LIUBVI iz Volshebnogo Lesa ( FEY FAETON at Gruagach x CHIO-CHIO-SAN iz Volshebnogo Lesa ) - Nb / Absent
Miliy Zver PRASKOVIA IZ PODMOSKOVIA ( CAPONE of Treacka's Garden x Miliy Zver MOZAIKA ) - Nb / Absent
GINGER ROGERS Roan Inish (Pitlochry´s CATWEAZLE x CRAZY CASEY Roan Inish ) - V1, Młodzieżowy Zwycięzca Euro Sighthound / Euro Sighthound Junior Winner 2009, BEST JUNIOR, BOB
DARKNESS Flintstone ( GREYSTONE the Bequest of Celtic x BLACKBERRY Flintstone ) - V2
BRAVE Casidy Ray ( CESARO Mezi Kamarady x PLUIREAN von Schloss Neuschwanstein ) - V3
Gulliagh SCOTA TEPHI NEUSCHWANSTEIN (Gulliagh ARDTULLY x Gulliagh GINNY ) - V4
Easy Runner HIMALAYA - V
Milly Zver PELAGEYA KUDESNITSA ( CAPONE of Treacka's Garden x Miliy Zver MOZAIKA ) - V
KLASA POŚREDNIA / INTERMEDIATE CLASS
EUPHORIA EARLY MORNING of Lahorb ( CU CHULAINN von Koppa's Hof x Siegmound's ALFRIN ) - Nb / Absent
BELATRIX Bohamia Kalidor ( AVALON Moonvillage x EYSHA Aarkas-Eden ) - V1, CAC
Glor na Gael LADY ROSE ( PERGENTINO PIMENTEL dei Mangialupi x Dunhill's TARA ) - V2, resCAC
Mighty Hunter’s OCCULIE SARAGH ( Kellyhide's AMBROSIUS x Mighty Hunter's NICE TINY ) - V3
BELLIS Moonvillage ( Dahmrak’s NUMBER ONE x AURICA Moonvillage ) - V4
BU IW aus Spatthausen ( YASKAWIN of Nothern Forest x FAIBLE of Nothern ) - V
LAILA Amaratine Moon ( GREYSTONE the Bequest of Celtic x SEKWANA Salutaris ) - V
ANANN Balfama ( RYANAIR Sagittarius x CHAYENNE Stříbrný Potok ) - V
CHERIE ARWEN Aarkas - Eden - V
KLASA OTWARTA / OPEN CLASS
CERIDWEN Really Irish ( Santir VINCENT x CAMILLA dei Mangialupi ) - Nb / Absent
Glor na Gael KENDRA ( Glor na Gael DRYSTAN x DAPHNE of Dunhill ) - V1, CAC
AURELIE od Rychlebskych Hor ( RYANAIR Sagittarius x ISSIS Surycan ) - V2, resCAC
AFRODITA Irva ( KERRIGAN Ionmhain Norman x AMANDA AM Vlci Pise ) - V3
KIM Surycan ( EMPIRE Surycan x XANA von Schloss Neuschwanstein ) - V4
Athcarne CIARA ( Athcarne CIANAN x Monageer BRID OF ATHKARNE ) - V
FLORIANA Aarkas - Eden ( GORDON Sedy Lord x CONSTANCE Aarkas Eden ) - V
BEWITCHING TARA Savinika ( Warlock's OCTAN x AGE OF QUEEN Temptest Tender ) - VG
DOBRA VILA z Netluckych Pastvin (FAMO Surycan x AMANDA z Netluckych pastvin) - VG
FANTASIA STAR Roan Inish ( Santir VINCENT x CRAZY CASEY Roan Inish ) - VG
KAYA of Northern Forest ( BOGUS of Northern Forest x Saro Irish Wolfhounds AINSCOUGH ) - VG
KEARA Surycan ( EMPIRE Surycan x XANA von Schloss Neuschwanstein ) - VG
PRESSINE Ionmhain Norman ( Dark Mystic's ONASSIS x MUIREANN Ionmhain Norman ) - VG
KLASA PRACUJĄCA / WORKING CLASS
FAIBLE of Northern Forest ( BOGUS of Northern Forest x ZOE of Northern Forest ) - V1, CAC
KLASA CHAMPIONÓW / CHAMPION CLASS
PAPPA COL POMODORO dei Mangialupi ( Pitlochry's ZARDOZ x YOLANDE DE FOIX dei Mangialupi ) - V1, CAC, Zwycięzca Euro Sighthound Show / Euro Sighthound Show Winner 2009, BOS
MESSAURA SAGITTARIUS Celtic Alanda ( Calcara EASCA x COVER CLOVER Sagittarius ) - V2. resCAC
COLETTE Mezi Kamarady ( FINN ICEBEAR von Willar x FERGIE Surycan ) - V3
Tsarskaja Prihot KRASOTKA MILY ZVER - V4
ISABELLA Surycan ( EMPIRE Surycan x XANA von Schloss Neuschwanstein ) - V
YASNO SOLNYSHKO iz Volshebnogo Lesa ( Santir VINCENT x TERPSIKHORA iz Volshebnogo Lesa ) - V
Zamatove Ocko MIDNIGHT LADY ( KERRIGAN Ionmhain Norman x DANCING DAWN Roan Inish ) - V
QUIRIN Ionmhain Norman ( OLIVER Ionmhain Norman x Pitlochry’s IONA ) - VG